Začátkem prosince 2014 jste měli možnost připojit své podpisy pod petici, kterou jsme chtěli upozornit na neúnosný výskyt "černé" zveře v okolí Sokolovny ale i jinde v obci. Znění petice uveřejňujeme. Na den 18.12.2014 je svoláno sezení k řešení této situace. O jejím výsledku Vás určitě budeme informovat.

V.V.

Městský úřad Černošice
Odbor životního prostředí, oddělení
zemědělství, lesnictví a myslivosti

Bc. Ivo Hrzán
Podskalská,19

V Řitce dne 4.12.2014

Petice podle § 1. zákona č.85/1990 Sb., o právu petičním

Věc: Petice

Vážení,

volíme tento způsob, abychom upozornili na zvýšený výskyt divokých prasat v obci Řitka s tím, že tato zvířata nejsou vůbec plachá, nebojí se a lidem se v žádném případě nevyhýbají.

Problém je v tom, že už v odpoledních hodinách se shromažďují kolem rybníka a ve stráni, kudy vede cesta k Sokolovně a dále do nové zástavby a je tak jen otázkou času, kdy dojde k nějakému zranění.

Tuto cestu používají všichni kdo chodí do Sokolovny cvičit, včetně dětí. Tato skutečnost vadí nejen našim cvičitelům a cvičencům, ale samozřejmě i občanům, kteří v této lokalitě bydlí.

Žádáme proto, aby byl tento problém řešen, protože hrozí nebezpečí napadení lidí divokými prasaty. Dle svědků čítá inkriminované stádo cca. 20 ks prasat a to i bachyně se selaty.

Petiční výbor ve složení:

1 Lubomír Mašek, Nad Rybníkem 147, 252 03 Řitka

2.Jiří Krs , Líšnická 22, 252 03 Řitka

3. Vlastimil Vondrák, Líšnická 148, 252 03 Řitka

Osobou oprávněnou zastupovat petiční výbor ve styku s příslušnými orgány byl určen:

Ad 3. p. Vlastimil Vondrák

Petice je podepsána celkem       94   podpisy     na celkem 3 podpisových arších

Podpisy členů petičního výboru:

1) Lubomír Mašek
                                              2) Jiří Krs