2. května 2009 jsme navzdory rodící se pandemii nové chřipky, podnikli cestu do Ameriky. Jistě jste všichni poznali, že ne do té za "Velkou louží", ale do té naší, středočeské, u Mořiny.

Vyrazili jsme v 11 hod. a po svačince v Mořince, jsme kolem půl jedné hodiny byli již na místě. Úchvatné pohledy do kaňonů vzniklých těžbou vápence, jsme se kochali společně s mnoha dalšími turisty.

Okružní jízdu po největších lomech této lokality - Velké Americe, Mexiku, Kanadě a Malé Americe, jsme ukončili sjezdem kolem hradu Karlštejn a pozdním obědem v restauraci "Eliška" v podhradí.

Potom už jen cestou podél Berounky do Dobřichovic a stoupáním přes Černolice zpět do Řitky, a 41 km byl celkový výsledek. Výlet se podařil a počasí bylo téměř ideální.

Fotografie zde.